Позакласний захід на зимові візерунки. Сценарій розваги «Зимівка-зима! Конкурс

Сценарій свята «Здрастуйте, Зимушка-Зима» у початковій школі.

Цілі:

  1. Узагальнити та повторити знання учнів про зиму;
  2. Розвивати пам'ять, мислення, уяву, розвивати слухове сприйняття;
  3. Розвивати творчі здібності;

Хід заняття:

Звучать дитячі пісні. Діти розсаджуються. Дорогі хлопці, сьогодні ми зібралися на свято зустрічі зими, яке називається «Здравствуй, Зимушка-Зима».

Свято проходитиме у вигляді конкурсів, змагань між командами. У конкурсі беруть участь 5 команд.

Команда «Сніжинка»

Команда «Сніговик»

Команда «Сульулька»

Команда «Сугроби»

Команда батьків

Нехай сильніше вирує боротьба,

Сильніше змагання.

Успіх вирішує не доля,

А лише наші знання.

Знайомство із журі.

Отже, наші змагання розпочинаються.

Перший конкурс – конкурс на найкращого читця віршів про зиму.

Ведучий: А де ж сама Зима?

(Звучить музика П.Чайковського «Пори року. Зима») На її тлі:

Трійка, трійка прилетіла

Скакуни у тій трійці білі

А в санях сидить цариця

Білокоса, білолиця

Як махнула рукавом,

Все вкрилося сріблом.

З'являється зима.

Зима: Ау! Я тут! Вітаю! Зима до вас прийшла. Укрила білим покривалом я і ліси, і луки, і поля та доріжки заміла.

А вам, хлопці, я загадки принесла.

А де ж мої помічниці сніжинки?

Загадайте загадки хлопцям

(Сніжинки роздають загадки командам)

Конкурс загадок.

Ведучий: Зима прийшла… За вікнами,

Де чорних ялинок ряд,

Пухнасті та легкі

Сніжиночки летять,

Летять, пурхають, кружляють

Пухнасті летять

І білим м'яким мереживом

Укутують сад.

Зима: Ну, милі мої сніжинки, станцюйте нам.

(Танець сніжинок)

Ведучий: Спасибі, Зимівка – зима! Спасибі, сніжинки! Милості просимо на наше свято. Дорога Зимушка, ми приготували для тебе подарунок.

(Виповнюється пісня «Привіт, гостя – зима»).

Зима: Дякую, хлопці, за подарунок Я дуже рада тому, що ви на мене чекали.

Ведучий: Зимівка, вам приготовлене почесне місце у журі. Сідайте будь ласка.

Як гарний пухнастий сніг,

Той, що летить з висоти!

Він повисає на гілках,

Як білі квіти.

Дзвінять бурульки в тиші.

Уламки кришталю

Заснули річки під льодом

Під снігом сплять поля

Малює ранком мороз

Візерунки на вікні.

Друзі, гарна зима

Сьогодні на подвір'ї!

(Стук. Входить листоноша Пєчкін)

Хлопці! Телеграма від Діда Мороза!

Ведучий: Що він пише?

Вітаю святом Зими Приїхати не можу готуюся Новому році Надсилаю завдання.

Конкурс Намалювати зимові візерунки.

(Малює вся команда. Кожен учасник робить свій штрих)

Ведучий: А поки що команди зайняті справою. Ми з уболівальниками потанцюємо танець маленьких каченят.

Роботи відносяться до оцінки журі.

Під веселу музику з'являється Метелиця.

Ведучий: Хто це прийшов до нас?

Гуляю в полі,

Літаю на волі,

Кручу, бурчу

Я нічого не хочу.

Ведучий: Так, це метелиця! Діти, давайте привітаємо її. Заспіваємо їй пісню «Снігова пісня»

Метелиця принесла завдання математичного конкурсу. (Завдання на кмітливість)

Поки команди зайняті справою, ми побачимо, як наші вболівальники знають математику.

  1. Два курча стоять

Два в шкаралупці сидять.

Шість яєць під крилом біля квочка лежать

Порахуй повертай,

Відповідай швидше

Скільки буде курчат у квочка моєї?

  1. Стоїть коза

Ой, біда, біда, біда!

Розбіглися хто куди

Семеро козенят.

Один у лісок,

Інший – за стог,

А третє козенятко

Сховався в барило.

Скільки козенят у хатинці сидять?

  1. Посадила бабуся в піч

Пиріжки з капустою в піч,

Для Наташі, Колі, Вови

Пиріжки вже готові

Та ще один пиріг

Кіт на лавку волок.

Так у печі 4 штуки

Пироги рахують онуки.

Якщо можеш – допоможи

  1. Сидять рибалки,

Стерегуть поплавці.

Рибалка Коренів

Впіймав трьох окунів.

Рибак Євсей –

Чотирьох карасів,

А рибалка Михайло

Двох сомів уловив.

Скільки риб із річки

Натягали рибалки?

Ведучий: Молодці!

Багата та різноманітна природа нашої країни. На суші, у повітрі, у воді та під водою – всюди вирує життя. Це життя сповнене таємниць, загадок, чудес. Скільки цікавого можна побачити, якщо уважно до всього придивитись. Наступний конкурс називається «Оживи маску».

Відгадайте, маска якогось звіра чи птиці в цих пакетах. А потім зобразіть цього звіра або птаха, покажіть його звички, спосіб життя.

1 команда:

Незграбний, клишоногий

Влітку є малину, мед,

А взимку смокче він лапу.

2 команда:

Маленький, біленький

По лісочку стриб-стриб,

По сніжку тик-тик.

3 команда:

З гілки на гілку

Швидкий, як м'яч,

Стрибає лісом

Рудий циркач.

Ось на льоту він

Шишку зірвав,

Стрибнув на стовбур

І в дупло втік.

4 команда:

Скаче звірятко,

Чи не рот, а пастка.

Потраплять у пастку

І комар та мушка.

5 команда:

Гребінець оленький,

Кафтанчик рябенький,

Подвійна борідка,

Важлива хода

Раніше за всіх встає

Ведучий: А тепер, хлопці, заспіваємо пісню «Чому ведмідь спить взимку».

Усі ми раді проказам Матінки-Зими.

Діти люблять ліпити снігову бабу, кататися на ковзанах та лижах.

У теплих шубах та вушанках

Сніговою зимою часом

Дітлахи на швидких санчатах

Вихором мчить з гори крутою.

На вітрі дитячі обличчя

Розгорілися кумачом.

Нехай колючий сніг припадає пилом,

Нехай мороз сердитий злиться -

Всі хлопцям байдуже.

Входить Сніговик.

Ведучий: Хлопці, хто це завітав до нас на свято?

Лихо зсунувши набік

Іржаве відерце,

Навалився на тин

Сніговик Єгорка.

Запрошує він народ

З'їхати з гірки до городу.

У нього палає ніс

Весело та яскраво.

На дворі тріщить мороз,

А Єгорці – жарко!

Ведучий: Хлопці, Сніговик хоче провести з вами останнє змагання. У цьому мішку сніжки. Зараз Сніговик розкидає їх у всьому залі. Яка команда збере більше сніжків?

Сніговик свистить.

(За сигналом починають збирати сніжки)

Зібрані сніжки вважає Сніговик у кожної команди.

Ведучий: Ось і добігло кінця наше свято. Дуже дякую вам, дорогі хлопці та шановні батьки за участь.

А поки наше журі підбиває підсумки, ми заспіваємо пісню «Хор нашого Яна».

Слово журі. Нагородження. Солодкі нагороди.

Під музику діти та батьки йдуть із зали.


ВЕСЕЛІ СЦЕНКИ ДЛЯ ШКІЛЬНИХ СВЯТІВ

Пропоновані вашій увазі гумористичні сценкине вимагають від своїх виконавців заучування великих текстів. На репетиції піде мінімум часу. У той же час, тематика всіх сценок дуже близька хлопцям. Корисно їм буде глянути на себе збоку, посміятися з своїх помилок.

Новорічна сценка "У бору Зима гуляла"

(Тетушка Ау )

Діючі лиця:

Ведучий, Зима, Баба Яга.

На сцені зимовий ліс із хатинкою Баби Яги, в якій багато найрізноманітнішого мотлоху: кадушка, стара мітла, горщики-каструльки.


Ведучий:

У лісі Зима гуляла,
Всіх багатством дивувала,
Кринолінами хрустіло,
Та сережками блищала!

Ці самі сережки
Сподобалися Бабці Їжачці.
Та, з печі скатившись живо,
Помінятися запропонувала -

Рукавом махнула лихо,
Як справжня купчиха.

Баба Яга:

Підходь, забави заради -
Не залишишся в тиражі!

По кутках добра – не злічити!
У тебе авоська є?

Зима, відповідно киваючи, показує свою гарну сумочку.


Ну, тоді поглянути будь ласка -
Дресована моль!

Ні?

Ось дірка кадушка,
Ось сушена жаба...
Ось облізла мітла,
(Все одно, стоїть без штибу).

Ось ще, дивись, павук...
Два... Чотири... Десять штук!
Тарган? Гадюка? Миша?
На тебе не догодиш!

Пропоную мухомор,
(Ніби свіжий досі),
Не захочеш - з'їм сама!

Ведучий:

Посміхнулася їй Зима:

Зима:

Я сита, дякую.
А сережки так дарую!

Зима знімає свої чудові сережки та обдаровує ними Бабу Ягу.

Сценка "Біліє бантик самотній"

(По розповіді Лабої Тімофеєвої)

Діючі лиця:

Ведучий, п'ятикласник Діма Долгушин, його сусід по парті Пашка, вчителька літератури, директор, однокласниця Катя (у волоссі у неї шпилька з білим бантиком, що за формою нагадує вітрило), кілька однокласників за партами.

Дія відбувається на уроці літератури у шкільному класі.

Ведучий:

П'ятикласник Дмитро Долгушин вважає себе неперевершеним поетом. Скласти для Дімки який-небудь віршик все одно, що раз плюнути. Вигадувати вірші Долгушин любить, а вчити їх ненавидить.

До сьогоднішнього уроку треба було вивчити напам'ять вірш Лермонтова «Біліє вітрило самотнє». Єдиним словом, яке запам'яталося Долгушину з вірша, було «біліє».

Вчителька (дивлячись у журнал):

-Долгушин, будь ласка, до дошки!

Дімка сміливо та впевнено виходить до дошки, сподіваючись на свій талант римувати та допомогу однокласників.

Діма(прокашлявшись, з натхненням):

- Біліє...

Дімка з надією пильно дивиться на свого сусіда по парті Пашку.

Пашка (шепоче):

- Вітрило самотнє...

Вчителька піднімає від журналу голову і підозріло озирається.

Пашка скрушно зітхає, повертає голову у бік Катьки (з білим бантом) і показує пальцем на її бантик.

Діма (перевівши погляд на Катьку):

- Біліє бантик самотній.

Катька, зніяковівши від пильного погляду однокласника, починає поправляти зачіску.

Діма(надихнувшись):

- Серед нечесаного волосся...

У класі лунають смішки, і це ще більше надихає молодого поета.

- Давно не бачив він гребінця,
Тому так і заріс.

П'ятикласники сміються голосніше, а Катька бентежиться і червоніє.

Пашка(голосно шепоче, допомагаючи другу):

-Грають хвилі, вітер свище...

Дімка:

- Коли ж сильний вітер свище
І косми Катьки смикає…
Жахливіше видовища не знайдеш,
Народ весь у паніці біжить…

Клас регоче. Сердитий Катька встає з-за столу і, озброївшись важким пеналом, рухається на Долгушина.

Дімка(відступаючи до дверей):

- Ти не грози мені, Іванова,
І даремно ти женешся за мною,
Влаштувала таку бурю,
Наче в бурях є спокій.

Вчителька (зупиняючи Катьку і підходячи до Дімки):

-Долгушин, до директора зараз!

Дімка виходить за двері і йде до кабінету директора. Повертається до класу разом з ним.

Директор, заспокоює Катю та вчительку, звертається до Дімки.

Директор (Димку):

- Ну що, образив двох жінок одразу. Розповідай, як усе було. З самого початку.

Дімка(зітхнувши):

– Одного разу в зимову студію.
З дому я вийшов і в школу пішов.

Клас дружно сміється.

Сценарій є театралізованою виставою. У більшості текст віршованого характеру, одна сценка змінює іншу, таким чином учні самостійно проводять цей захід, а вчитель виконує лише допоміжну функцію.
Сценарій розроблено для учнів початкової школи. Адаптується під будь-який вік учнів (від 7-10 років). Підходить для роботи вчителя та вихователя. Доцільно проводити цей захід на початку зими, напередодні Нового року.

Особисто мною це свято організовувалося кілька разів із учнями різного віку. Завжди все проходило успішно та цікаво, кожен клас привносив у сценарій щось своє, нове, особливе.
Цей захід носить не тільки розважальний, але й пізнавальний характер. Крім пісень та танців включено повторення матеріалу про зиму: зимові місяці, особливості життя тварин та рослин, народні прикмети.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Ведучий: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами поговоримо про найкрасивішу і казкову пору року! А про яке саме ви дізнаєтесь, прослухавши вірш.

Іде зима дорогами,

Крадеться, як лисиця

Покрила все кучугурами,

Заснігла ліси.

В лісову хащу тихо,

Увійшла зима-кравчиха.

Берізки дуже раді,

-Спасибі за вбрання!

Пухнасті та білі

Зима вбрання зробила

І для лісів і для полів.

Нехай їм буде тепліше!

Деревам усім у лісочку,

Зима дала хусточки,

А в шубки їх одягла.

Сама повеселішала!

Так, про яку ж пору року ми вестимемо сьогодні розмову? Кого запросимо на свято?(зиму)

Хлопці, скажіть, за якою ознакою ми пізнаємо зиму? (перший сніг)

Абсолютно вірно!

(Звучить музика, дитина розповідає вірш, діти виконують танець)

Перші сніжинки.

Перші сніжинки в повітрі кружляють,

Впадуть на землю, але не залежать.

Перші сніжинки на руці розтануть.

Холодять, хвилюють і нагадують,

Що ось-ось настануть зимові дні,

Що час готувати санки та ковзани.

Перші сніжинки – від зими привіт,

Наче перевіряють: чекаєте чи ні.

Ну, а тепер настав час і зимі з'явитися до нас на свято!

(Звучить уривок із пісні «Снігова пісенька», виходить зима)

Зима: Ну ось, я й прийшла до вас у гості, але не одна, а зі своїми братами.

Послухайте пісню та скажіть хто вони.

(звучить уривок із пісні «Три білі коні»)

Звісно, ​​це зимові місяці! Тож давайте ж їх зустрінемо!

(виходять зимові місяці)

Діти, скажіть мені, який місяць мене починає, а рік закінчує?(грудень)

А ось і він. У народі про нього кажуть, що грудень-хвостик року.

Ведучий: хлопці, послухайте, що грудень розповість нам про себе, і скажіть, що цікавого він нам приносить, чим тішить?

(Дитина розповідає вірш)

Грудень:

У грудні, у грудні

Усі дерева у сріблі,

Нашу річку ніби в казці,

За ніч вимостив мороз,

Оновив ковзани, санки,

Ялинку з лісу приніс.

Зима: Чим же він нас тішить?

У грудня є рідні брати. Скажіть, який місяць року почало, а мені середина?(січень)

У січня багато народних назв: січень-носик року, січень-первісток року, січень-січень, тобто. розсікає зиму рівно навпіл.

Ведучий: Слухайте, що нам розповість про себе січень, і скажіть, що несе нам цей місяць?

(Дитина розповідає вірш)

Січень:

Сяє сонце, але зовсім не гріє,

Іскриться промінь, сяє сріблом.

Природа вся наче льодіє

Перед суворим сніговим січнем.

Ви не гніваєтеся на січень негоду.

На самий головний місяць холодів:

Щоб було все по-зимовому чудово

Я багато приклав своїх праць.

Зима: А ось у третього брата, хоч і примхливий характер, але він добріший, м'якший за своїх братів. Який це місяць?(лютий)

Про лютий у народі лагідно говорять, що він хвостик зими. А ще кажуть, що лютий зиму замикає – навесні дорогу показує.

Ведучий: А тепер розповість про себе наймолодший брат-лютий. Слухайте уважно та подумайте, чим особливий цей місяць?

(Дитина розповідає вірш)

Лютий :

Дують вітри в лютому,

Виють у трубах голосно.

Змійкою мчить по землі

Легка поземка.

Крутий лютневий вечір

Мете, мете пурга,

І здається, що вічно

Лежать сніги стоги.

Зима: Дружно трудяться всі три брати для мене.

Сонце повне світлої ласки,

Все блищить, як у чудовій казці,

Ставок дзеркальний нерухомий

Під покривом крижаним!

Ведучий: Хлопці, зима нам каже, що вона така прекрасна, але подивіться, на вулиці все в снігу, сонце зовсім не гріє, ночами тріщить мороз. Може, зима і не така гарна пора року, як ми думаємо?(виходить дівчинка)

Сценка №1.

Марійка (примхливо тупотить ногою):

Знову на землю випав сніг.

Пропав би краще він на вік!

Я дуже зиму не люблю,

І холоду я не терплю.

Коля (радісно):

Взимку із компанією друзів

Ми можемо пограти у хокей!

А ти хоч раз по шайбі била ключкою?

Спробуй, пограй у хокей із подружкою.

І ти зрозумієш тоді сама,

Яка гарна у нас зима.

Марійка: Ти, Коль, збожеволів?

Ось хокеїстку, теж мені, знайшов!

Я збирати люблю квіти

І танцювати, а не як ти

Носитися по котку,

Махаючи ключкою на бігу.

Підходить Олена.

Олена (захоплено):

Сніг випав рано, у листопаді.

Гарно стало на подвір'ї.

Між будинками з цього часу

Лежить блискучий килим.

Марійка:

Мене ти, Олено, дивуєш.

Ти теж зиму схвалюєш?

Олена (Киваючи головою на знак згоди):

Люблю я дуже малювати,

Хочу художницею стати.

Краєвиди зимові люблю,

Зі снігу стату ліплю.

Марійка (Кутаючи в хустку):

А як же злі холоди?

Олена:

Ну, холод – не біда.

На це є пальто та шарф.

Коля:

Ось так, виходить, що я правий

Взимку – чудове життя!

Марійка:

Ви подивитеся на неї!

Ви подивитеся на нього!

(Хапається за голову.)

Взимку сніг, хуртовина, мороз.

Деколи кусає він до сліз.

Зледеніла земля…

Ні, ненавиджу зиму я!

Маша йде.

Коля (З полегшенням у голосі):

Я Машиному радий догляду.

Як можна зиму не любити?

Приємно у снігову погоду

На лижах по лісі ковзати

Або на санчатах з гірки з'їхати.

Олена (підхоплює):

А скільки радості та сміху

Приносить людям Новий рік!

Так, можна дуже не любити

Завірюхи та кучугури,

Але час треба цікаво проводити,

Щоб не страждати взимку, а тішитися щоб.

Хлопці, а тепер скажіть мені, з чиєю думкою ви погоджуєтеся? З думкою Колі та Олени або з думкою Маші.

А чому?

Добре, а зараз …….. розкаже, чому він любить зиму!

(Дитина розповідає вірш)

«Гірка»

З крижаної з'їжджаючи гірки

На відкритий лід річки,

Пишуть трійки та вісімки

Наші гострі ковзани.

Ми візерунками візьмемо

Вичертимо річкову гладь

Добре сосновим, свіжим

Сніговим повітрям дихати!

Зима: ( Розповідь «На горі» - бесіда)

Молодці!

Ведучий: Здавна любить російський народ зиму-зимушку! І на санчатах можна покататися, і в сніжки пограти. А довгими зимовими вечорами під завивання хуртовини можна і казки послухати, і пісні заспівати.

(виходять скоморохи)

Хлопці, а давайте запросимо нашу гостю до зимового лісу!

Багато чудес у зимовому лісі, але у кожної пори року вони особливі.

Зараз послухайте вірш і подумайте, що ми можемо спостерігати лише у зимовому лісі?

(Діти розповідають вірш)

Скільки усіляких чудес

Ховає спритно зимовий ліс!

Скільки різних у ньому слідів!

На прогулянку ти готовий?

Лісий слід , як у дворняжки

Тут вона тяжко ступала.

Замітала слід хвостом,

Щоб не знайшли згодом.

Лисий слід привів нас до дуба.

А під дубом у буреломі,

На сухій траві, соломі,

Спить ведмідь! Ти не буди.

Краще одразу відійди!

Іншими слідами підемо

Щось біля гори знайдемо

Сніг розрій – знайдеш брусницю

Ягода пурпурна ликом.

Наче зимова картина –

На горі стоїть горобина

І снігир та аматор

До неї злітаються в хуртовину.

Похмуро виє вовк зимою

Зайців шукає під горою.

Отже, що ми можемо зустріти у зимовому лісі?

А чи можемо ми це спостерігати в інші пори року?

Хлопці, а як ви вважаєте, чи легко доводиться лісовим мешканцям у зимову пору року? (ні)

А чому? (Їм важко знайти їжу, взимку суворі морози)

Правильно, взимку тваринам доводиться дуже важко, їм живеться холодно і голодно.

Нині вони самі розкажуть про своє життя взимку. А ви слухайте уважно і подумайте, як звірі пристосовуються до життя в зимовий період?

Сцінка №2.

Виходять Білка та Заєць.

Білка (розглядає Зайця, чіпає його):

Ти, я дивлюся, одяг поміняв,

Адже влітку у сірій шубці ти гуляв.

Заєць (Оглядає себе):

Та ні, я просто сильно полиняю.

(розглядає білку)

Ти, Білка, злиняла й сама.

І свій звичний рудий колір

На сірий ти змінила. Хіба ні?

Білка ( махає рукою, показуючи, як вона засмучена):

Ех, я не задоволена цим кольором.

Скоріше б знову літо!

Заєць (заспокоює Білку):

Не варто сірий колір лаяти –

Тебе він захищатиме.

Білка:

Перед зимою у нас у всіх

Стало густіше і довше хутро.

Важка зимівля для тварин.

Нам буде з ним у лісі тепліше.

Заєць (показує злякано):

Дивись, йдуть Лисиця та Вовк.

Швидше ховайся під кущ!

Білка та Заєць ховаються за кучугуру.

Виходять Лисиця та Вовк.

Вовк (дивлячись на всі боки):

Я знаю, що зайці тут живуть.

Сліди вчора бачив я тут.

Лисиця (дивиться вгору):

І білки хвіст серед гілок

Майгнув... Дивись, дивись швидше!

Вовк:

Що таке?

Лисиця:

Здавалося,

Наче гілка захиталася.

Вовк (побачивши кучугуру, підходить до нього):

І мабуть, немає тут нікого.

Кучугур - більше нічого.

Лисиця (махнувши рукою):

Вітер гілку розгойдав,

Сніг на землю і впав.

Вовк:

Чи не знайти зараз їх тут.

Ходімо шукати в сусідній ліс.

Лисиця та Вовк йдуть.

Вилазять Білка та Заєць.

Білка (радісно):

Ура! Вони нас не знайшли!

Заєць:

А ти на свій лаявся колір.

Взимку краще за колір немає.

Білка (крутиться):

Як добре, що ми линяємо!

Ми цим життя собі рятуємо.

Заєць:

А важко жити нам байдуже!

Поїсти знайти нам нелегко!

Гризу кору з дерев я,

А вночі сниться мені трава.

Білка:

Косою, я взимку запасалася:

Сушила ягоди в дуплі.

Горіхи складені у мішку.

Заєць:

Вам білкам є, де корм зберігати,

А нам доводиться тинятися.

Сліди видно все на снігу.

Білка:

Ти, Зайчику, занадто не тужи,

А ти заплутуй сліди!

Заєць:

Буває іноді, до села бігаю у стоги.

Суху траву поглинати.

Але там собака велика рать.

А, якщо в садок загляну-

Кору від яблуні гладжу.

Садівник кутає стволи,

Щоб ми не їли кори.

Білка:

Так, Зайко, туго всім зимою

Разом:

Але, один одному допомагатимемо

Щоб краще час бавити.

Ідуть.

Думаю, що тепер ви всі переконалися, що зима дуже важкий час для мешканців лісу. Але вони не сумують.

На превеликий жаль, нам час покидати зимовий ліс.

Виходять Білка, Заєць, Вовк та Лисиця.

(Тримаються за руки.)

Ми були раді вам зараз. І будемо раді знову. Прийдіть до нашого чудового лісу, майбутньої зими!

Зима: Дякуємо вам за чудову прогулянку зимовим лісом.

Ну, а я в подяку принесла вам у своєму казковому скриньці - загадки, які ми зараз спробуємо відгадати. Слухайте уважно!

Загадки:

1. Покрутилася зірочка

У повітрі трохи,

Села та розтанула

На моїй долоні.

(сніжинка)

2. Він чорною хмарою був спочатку,

Він білим пухом ліг на ліс,

Покрив усю землю ковдрою,

А навесні зовсім зник.

(Сніг)

3. Без рук малює,

Без зубів кусає.

(мороз)

4. Скажи морозцю ти «дякую»

За міст, схожий на скло.

Під ним взимку житимуть риби,

Під цим містком тепло.

(лід)

5. Не сніг, не лід,

А сріблом дерева прибере.

(іній)

6. Росте вона вниз головою,

Не влітку росте, а взимку.

Але сонце її припече-

Заплаче вона і помре.

(бурулька)

7. Пухкий, м'який та великий

Устань у нього однією ногою:

Він її проковтне швидко.

Він у сяйво променистим -

Світить сонце, боляче погляду.

Нам із розгону стрибнути треба.

У купу снігу, вантажно - хлоп.

Привіт, любий…

(кучугура)

8. Разом снігова куля скатали,

А потім другий ком узяли.

Ком на кому поставимо дружно

Голову скачати нам треба!

А ще знайдемо моркву

Для нього потрібна вправність.

Ком на кому, і зверху – кому!

Бути тобі…

(сніговиком)

Молодці!

Ведучий: - Ми з вами вже дуже багато говорили про зиму. З'ясували, що це чудова, казкова пора року.

Саме тому багато поетів писали вірші про зиму.

Наприклад, усім відомий вірш А.С.Пушкіна"Зимовий ранок":

…Вечор, ти пам'ятаєш, завірюха злилася,

На каламутному небі імла носилася;

Місяць, як бліда пляма,

Крізь хмари похмурі жовтіли,

І ти сумна сиділа –

А тепер ... подивись у вікно:

Під блакитними небесами

Чудовими килимами,

Блискаючи на сонці, сніг лежить;

Прозорий ліс один чорніє,

І ялина крізь іній зеленіє,

І річка під льодом блищить...

Які ще поети писали вірші про зиму? (Фет, Єсенін, Суріков, Маршак, Тютчев)

Добре. Тож давайте ж подаруємо зимі кілька віршів!

Отже, перший вірш

«Зима»

Не повік тобі, осінь,

Блищати павутиною.

Сніг сипле і сипле, як пух лебединий.

І білими стали поля та дерева.

І димом із труб салютує село.

(Пушкін)

…Охайний модного паркету

Блищить річка, льодом одягнена.

Хлопчаків радісний народ

Ковзанями звучно ріже лід;

На червоних лапках гусак важкий,

Задумавши пливти по лону вод,

Ступає дбайливо на лід,

Ковзає і падає; веселий

Миготить, в'ється перший сніг,

Зірками, падаючи на брег.

Молодець! А зараз наступний вірш.

«Білий пухнастий сніг»(Суріков)

Білий сніг пухнастий

У повітрі паморочиться

І на землю тихо

Падає, лягає.

І під ранок снігом

Поле забіліло,

Точно пеленою

Все його вдягнуло.

Темний ліс, що шапкою

Накрився чудовою

І заснув під нею

Міцно, непробудно.

Стали дні коротшими,

Сонце мало світить.

Ось прийшли морозці,

І зима настала.

Молодець! А зараз наступний вірш.

«Береза» (Єсенін)

Біла береза

Під моїм вікном

Накрилася снігом,

Точно сріблом.

На пухнастих гілках

Сніжною облямівкою

Розпустилися кисті

Біла бахрома.

І стоїть береза

У сонній тиші,

І горять сніжинки

У золотому вогні.

А зоря, ліниво

Обходячи навколо,

Обсипає гілки

Новим сріблом.

Молодець! Наступний вірш.(Єсенін)

Співає зима – аукає,

волохатий ліс заколисує

Стозвоном сосняку.

Навколо з тугою глибокою

Пливуть у далеку країну

Сивий хмари.

А по двору метелиця

Килимом шовковим стелиться.

На цьому чудовому вірші ми завершуємо наш захід. Ну а всі вірші, які звучали у нас на святі, а також розповіді, ви можете знайти в книгах, які представлені у нас на виставці. А ми прощаємось із вами. До нових зустрічей!

Обладнання: плакат із зображенням матінки-зими; плакат із зображенням зимового лісу; одяг для звірів; хустку; бутафорія кучугури; сніжинки; шапочки з назвами місяців; матеріал для прикраси класу.


Увага! Адміністрація сайту www.rosuchebnik.ru не несе відповідальності за зміст методичних розробок, а також за відповідність розробки ФГОС.

Свято проводиться на класній годині.
Батьківський комітет допомагає організувати призи та подарунки, готує костюми та прикраси класу.

Ціль:розширити уявлення дітей про зимові явища та свята.

Завдання:

  • Вчити працювати у команді.
  • Розвивати мислення, мовлення та вміння виступати перед глядачами.
  • Виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу.

Форма проведення:свято із колективними змаганнями, сценками, іграми.

Хід свята

Вступне слово

(Звучить мелодія «У лісі народилася ялинка». Діти виконують пісню.)

  • Виходять учні та читають вірші про зиму.
  1. Ось північ, хмари наздоганяючи,
    Дихнув, завив, і ось сама
    Прийшла чарівниця-зима!
  2. Йде вона дорогами,
    Крадеться, як лисиця,
    Покрила все кучугурами,
    Заснігла ліси.
  3. Деревам усім у лісочку
    Зима дала хусточки
    І в шубки їх одягла -
    Сама повеселішала!
  4. Зима красивою маскою
    Заходить до нас у будинки.
    Веселою, доброю казкою
    Нам видається зима.
  5. Увага! Увага!
    Зараз прибуде до нас сама
    Цариця свята – Зима!

Входить зима та її брати, зимові місяці.

Ви мене на свято звали?
Ось і я сама,
З завірюхою, снігом, холодами –
Російська зима!
Я покрила поле снігом,
Сніг на гілки ліг,
Ставок та річку закувала
Я під міцний лід.
Ви мене не злякались?
До грубки теплою не притиснулися?
Чи не поскаржилися мамі?
Чи можна жити мені буде з вами?

ВЧИТЕЛЬ: Здрастуйте, зимушка! Дуже раді бачити тебе у нас у гостях! Я знаю, що ти прийшла не одна. А хто тебе супроводжує, то діти спробують відгадати. Який місяць починає зиму, а рік закінчує? У народі про нього кажуть, що він хвостик року. грудень). Молодці, зустрічайте грудень.

У грудні, у грудні
Усі дерева у сріблі.
Нашу річку, немов у казці,
За ніч вимостив мороз,
Оновив ковзани, санки,
Ялинку з лісу привіз.

ВЧИТЕЛЬ: У грудня є ще один братик. Про нього у народі говорять – носик року чи січень, тобто. розтинає зиму навпіл. Який місяць року – початок, а зимі – середина? ( Січень)

У січні, у січні
Багато снігу на подвір'ї.
Сніг на даху, на ганку,
Сонце в блакитному небі,
Промінь іскриться, веселиться
І грає сріблом.

ВЧИТЕЛЬ: А ось у третього брата характер примхливий, але м'який. Який місяць зиму кінчає? У народі його називають – хвостик зими, він зиму замикає, а навесні дорогу показує. ( Лютий)

Дують вітри в лютому,
Виють у трубах голосно.
Змійкою мчить по землі
Легка поземка.
Крутий лютневий вітер,
Метет, метет пурга,
І здається, що вічно
Лежать сніги стоги.

Ігри та конкурси від зими та її братів

Зима та її брати приготували для вас випробування. Якщо ви їх успішно пройдете, вони обіцяють влаштувати для вас Новорічне свято. Чи готові? Тоді в дорогу! Повторюємо за гостями заклинання:

Там, де ліс від сосен рудий,
Там, де снігу гармидер,
Побіжимо на швидких лижах,
Здрастуйте, зимушка-зима!

Розділимося на дві команди. Діти, у яких білі сніжинки – займають 1 ряд, а хто має сині – 2 ряд.

КОНКУРСИ:

  1. Склади з букв слова - назви команд:
  • К Є Н Ж О С (сніжок)
  • С Н О К Г Е С І (сніговик)
  1. Пройди по крижинках - картонках, чия команда швидше?
  2. Чия команда більше збере сніжків? (Діти по черзі кидають сніжки з паперу у відро)
  3. Вгадай по одному предмету назву зимового виду спорту (лижа, ключка, рушниця, сноуборд тощо)

Подорож зимовим лісом. Сцінка «у зимовому лісі»

Поки ми гуляли зимовим лісом і веселилися, на шум збіглися лісові жителі. Послухаймо, що вони говорять.

Багато є у лісу очей,
Усі потай дивляться на нас.
Вовк блиснув недобрим оком.

ВОЛК: От би всіх їх з'їсти разом!

ВЕДУЧИЙ: Заєць в ялиннику притих...

ЗАЯЦЬ: Рушниці може бути в них?

ВЕДУЧИЙ: Через пень лисиця коситься...

ЛИСИЦЯ: Що їм удома не сидиться?

Де нам удома всидіти,
Як на світ не подивитися!
Білка сховалась у дупло.

У ньому і сухо, і тепло.
Запасла грибів та ягід
Стільки, що не з'їсти за рік!

Під корчом, у буреломі
Спить ведмідь як у домі,
Поклав він лапу до рота
І як маленький смокче…

Вир! Вир!
Хто заважає міцно спати,
Лапу смачну смоктати,
Бачити сни медові,
Пироги пудові?
Хто не знає, що взимку
Лягає ведмедик на спокій?
Бір! Бір!
Хто мене тут збудив?
Виходь, боки намного
І назад спати піду!

Вибач, Мишенько, ми не хотіли потривожити лісових мешканців!

За це виконайте наші завданняі підете далі:

  • Які звірі могли написати це оголошення: ПРОСИМО НЕ турбувати до весни?
  • Які птахи лишилися зимувати?
  • Взимку багато птахів опинилися в біді і чекають на вашу допомогу. Зі списку вибери те, чим можна годувати птахів:

(Підбиваються підсумки, нагороджуються переможці.)

Зустрічаємо новий рік.

Ви впоралися з усіма зимовими випробуваннями. І ми відкриваємо ще одну сторінку найцікавішої зимової книги. Яке свято приходить узимку? ( Новий рік)

Але так не завжди.

(Презентація про історію свята.)

  • Діти читають вірші про свято.
  1. Знову до нас прийшов сьогодні
    Свято ялинки та зими
    Це свято Новорічне
    З нетерпінням чекали ми.
  2. Лісом частим, полем хуртовим
    Зимове свято до нас йде,
    Тож давайте скажемо дружно:
    Здравствуй, здравствуй, Новий рік!

Настав час повеселитися та зустріти свято!

Гра «Раз на рік під новий рік» (договори фразу)

Свято це ми зустрічаємо.
Ялинку вдома вбираємо…
У будинок друзів ми запрошуємо…
Вночі спати ми не лягаємо.
До ранку ми веселимося.
Президент нас вітає...
Усім здоров'я нам бажає.

  • БИТВА НОВОРІЧНИХ Віршів (хто перший замовк - вибуває)
  • ТАНЕЦЬ З КІСЛЯМИ
  • ЩО В МІШКУ? (Дитина надягає рукавиці і намагається навпомацки відгадати дрібний предмет)
  • ПРИКЛЕЙ НІС СНІГОВИКУ (очі пов'язані)
  • ШВИДКІВ НА ГІРКУ (хто швидше одягне всі зимові речі)
  • ГРА «ЧИМ УКРАСИТИ ЯЛИНКУ» (так-ні):

Різнокольорові хлопавки?

Ковдри та подушки?

Розкладачки та ліжечка?

Мармеладки, шоколадки?

Кульки скляні?

Стільці дерев'яні?

Намисто різнокольорові?

А гірлянди світлі?

Цукерки блискучі?

Тигри справжні?

Шишки золотаві?

Зірочки променисті?

(Підбиваються підсумки, нагороджуються переможці.)

Підбиття підсумку

Настав час, попрощатися треба.
Всіх вітаю від душі!
Нехай Новий рік зустрічають дружно
І дорослі та малюки!
Всім у Новий рік бажаю успіху,
Побільше веселого дзвінкого сміху,
Більше хороших друзів та подруг,
Відміток відмінних та знань скриня!

Сценарій новорічного свята у початковій школі "Здравствуй, зимушка-зима"


Сценарій є театралізованою виставою. У більшості текст віршованого характеру, одна сценка змінює іншу, таким чином учні самостійно проводять цей захід, а вчитель виконує лише допоміжну функцію.
Сценарій розроблено для учнів початкової школи. Адаптується під будь-який вік учнів (від 7-10 років). Підходить для роботи вчителя та вихователя. Доцільно проводити цей захід на початку зими, напередодні Нового року.

Особисто мною це свято організовувалося кілька разів із учнями різного віку. Завжди все проходило успішно та цікаво, кожен клас привносив у сценарій щось своє, нове, особливе.
Цей захід носить не тільки розважальний, але й пізнавальний характер. Крім пісень та танців включено повторення матеріалу про зиму: зимові місяці, особливості життя тварин та рослин, народні прикмети.

Мета заходу:
Створити атмосферу урочистого дня, сприяти згуртованості учнівського колективу;
Завдання:
формувати вміння виразно читати вірші;
виховувати любов до зими, до зимових традицій;
розвивати увагу, творчі здібності;
виховувати активність учнів, інтерес до читання;
удосконалювати зв'язки сім'ї та школи через залучення батьків до спільних із дітьми загальнокласних заходів.
Ведучий:Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами поговоримо про найкрасивішу і казкову пору року! А про яке саме ви дізнаєтесь, прослухавши вірш.

Іде зима дорогами,
Крадеться, як лисиця
Покрила все кучугурами,
Заснігла ліси.

В лісову хащу тихо,
Увійшла зима-кравчиха.
Берізки дуже раді,
-Спасибі за вбрання!

Пухнасті та білі
Зима вбрання зробила
І для лісів і для полів.
Нехай їм буде тепліше!

Деревам усім у лісочку,
Зима дала хусточки,
А в шубки їх одягла.
Сама повеселішала!

Так, про яку ж пору року ми вестимемо сьогодні розмову? Кого запросимо на свято? (зиму)

Хлопці, скажіть, за якою ознакою ми пізнаємо зиму? (перший сніг)
-Абсолютно вірно!
(Звучить музика, дитина розповідає вірш, діти виконують танець)
Перші сніжинки.
Перші сніжинки в повітрі кружляють,
Впадуть на землю, але не залежать.
Перші сніжинки на руці розтануть.
Холодять, хвилюють і нагадують,
Що ось-ось настануть зимові дні,
Що час готувати санки та ковзани.
Перші сніжинки – від зими привіт,
Наче перевіряють: чекаєте чи ні.
-Ну, А тепер час і зимі з'явитися до нас на свято!
(Звучить уривок із пісні «Снігова пісенька», виходить зима)

Зима: Ну ось, я і прийшла до вас у гості, але не одна, а зі своїми братами
Послухайте пісню та скажіть хто вони.
(звучить уривок із пісні «Три білі коні»)
-Звичайно, це зимові місяці! Тож давайте ж їх зустрінемо!
(виходять зимові місяці)
Діти, скажіть мені, який місяць мене починає, а рік закінчує? (грудень)
А ось і він. У народі про нього кажуть, що грудень-хвостик року.

Ведучий:хлопці, послухайте, що грудень розповість нам про себе, і скажіть, що цікавого він нам приносить, чим тішить?
(Дитина розповідає вірш)

Грудень:
У грудні, у грудні
Усі дерева у сріблі,
Нашу річку, немов у казці,
За ніч вимостив мороз,
Оновив ковзани, санки,
Ялинку з лісу приніс.

Зима:Чим же він нас тішить?
У грудня є рідні брати. Скажіть, який місяць року почало, а мені середина? (січень)
- У січня багато народних назв: січень-носик року, січень-первісток року, січень-січень, тобто. розсікає зиму рівно навпіл.

Ведучий:Слухайте, що нам розповість про себе січень, і скажіть, що несе нам цей місяць?
(Дитина розповідає вірш)

Січень:
Сяє сонце, але зовсім не гріє,
Іскриться промінь, сяє сріблом.
Природа вся наче льодіє
Перед суворим сніговим січнем.
Ви не гніваєтеся на січень негоду.
На найголовніший місяць холодів:
Щоб було все по-зимовому чудово
Я багато приклав своїх праць.

Зима:А ось у третього брата, хоч і примхливий характер, але він добріший, м'якший за своїх братів. Який це місяць? (лютий)
- Про лютий у народі кажуть ласкаво, що він хвостик зими. А ще кажуть, що лютий зиму замикає – навесні дорогу показує.
Ведучий: А тепер розповість про себе наймолодший брат-лютий. Слухайте уважно та подумайте, чим особливий цей місяць?
(Дитина розповідає вірш)

Лютий:
Дують вітри в лютому,
Виють у трубах голосно.
Змійкою мчить по землі
Легка поземка.
Крутий лютневий вечір
Мете, мете пурга,
І здається, що вічно
Лежать сніги стоги.

Зима:Дружно трудяться всі три брати для мене.

Сонце повне світлої ласки,
Все блищить, як у чудовій казці,
Ставок дзеркальний нерухомий
Під покривом крижаним!

Ведучий: Хлопці, зима нам каже, що вона така прекрасна, але подивіться, на вулиці все в снігу, сонце зовсім не гріє, ночами тріщить мороз Може, зима і не така гарна пора року, як ми думаємо? (виходить дівчинка)

Сценка №1.

Маша (капризно тупає ногою):
Знову на землю випав сніг.
Пропав би краще він на вік!
Я дуже зиму не люблю,
І холоду я не терплю.

Коля (радісно):
Взимку із компанією друзів
Ми можемо пограти у хокей!
А ти хоч раз по шайбі била ключкою?
Спробуй, пограй у хокей із подружкою.
І ти зрозумієш тоді сама,
Яка гарна у нас зима.
Маша: Ти, Коль, збожеволів?
Ось хокеїстку, теж мені, знайшов!
Я збирати люблю квіти
І танцювати, а не як ти
Носитися по котку,
Махаючи ключкою на бігу.

Підходить Олена.
Олена (захоплено):
Сніг випав рано, у листопаді.
Гарно стало на подвір'ї.
Між будинками з цього часу
Лежить блискучий килим.

Марійка:
Мене ти, Олено, дивуєш.
Ти теж зиму схвалюєш?

Олена (киваючи головою на знак згоди):
Люблю я дуже малювати,
Хочу художницею стати.
Краєвиди зимові люблю,
Зі снігу стату ліплю.

Маша (кутаючись у хустку):
А як же злі холоди?

Олена:
Ну, холод – не біда.
На це є пальто та шарф.

Коля:
Ось так, виходить, що я правий
Взимку – чудове життя!

Марійка:
Ви подивитеся на неї!
Ви подивитеся на нього!
(Хапається за голову.)
Взимку сніг, хуртовина, мороз.
Деколи кусає він до сліз.
Зледеніла земля…
Ні, ненавиджу зиму я!
Маша йде.
Коля (з полегшенням у голосі):
Я Машиному радий догляду.
Як можна зиму не любити?

Приємно у снігову погоду
На лижах по лісі ковзати
Або на санчатах з гірки з'їхати.

Олена(підхоплює):
А скільки радості та сміху
Приносить людям Новий рік!
Так, можна дуже не любити
Завірюхи та кучугури,
Але час треба цікаво проводити,
Щоб не страждати взимку, а тішитися щоб.
-Хлопці, а тепер скажіть мені, з чиєю думкою ви згодні? З думкою Колі та Олени або з думкою Маші.

А чому?
-Добре, а зараз …….. розповість, чому він любить зиму!
(Дитина розповідає вірш)

«Гірка»
З крижаної з'їжджаючи гірки
На відкритий лід річки,
Пишуть трійки та вісімки
Наші гострі ковзани.
Ми візерунками візьмемо
Вичертимо річкову гладь
Добре сосновим, свіжим
Сніговим повітрям дихати!

Зима:(Оповідання «На гірці» – бесіда)
-Молодці!

Ведучий:Здавна любить російський народ зиму-зимушку! І на санчатах можна покататися, і в сніжки пограти. А довгими зимовими вечорами під завивання хуртовини можна і казки послухати, і пісні заспівати.
(виходять скоморохи)

Хлопці, а давайте запросимо нашу гостю до зимового лісу!
Багато чудес у зимовому лісі, але у кожної пори року вони особливі.
-Зараз послухайте вірш і подумайте, що ми можемо спостерігати тільки в зимовому лісі?
(Діти розповідають вірш)

Скільки усіляких чудес
Ховає спритно зимовий ліс!
Скільки різних у ньому слідів!
На прогулянку ти готовий?

Лисий слід, як у двірнята
Тут вона тяжко ступала.
Замітала слід хвостом,
Щоб не знайшли згодом.

Лисий слід привів нас до дуба.
А під дубом у буреломі,
На сухій траві, соломі,
Спить ведмідь! Ти не буди.
Краще одразу відійди!

Іншими слідами підемо
Щось біля гори знайдемо
Сніг розрій – знайдеш брусницю
Ягода пурпурна ликом.

Наче зимова картина –
На горі стоїть горобина
І снігир та аматор
До неї злітаються в хуртовину.
Похмуро виє вовк зимою
Зайців шукає під горою.

Отже, що ми можемо зустріти у зимовому лісі?
-А чи можемо ми це спостерігати в інші пори року?
-Хлопці, а як ви думаєте, чи легко доводиться лісовим мешканцям у зимову пору року? (ні)
-А чому? (Їм важко знайти їжу, взимку суворі морози)
-Цілком вірно, взимку тваринам доводиться дуже важко, їм живеться холодно та голодно.
-Зараз вони самі розкажуть про своє життя взимку. А ви слухайте уважно і подумайте, як звірі пристосовуються до життя в зимовий період?

Сцінка №2.

Виходять Білка та Заєць.
Білка (роздивляється Зайця, чіпає його):
Ти, я дивлюся, одяг поміняв,
Адже влітку у сірій шубці ти гуляв.
Заєць (оглядає себе):
Та ні, я просто сильно полиняю.
(розглядає білку)
Ти, Білка, злиняла й сама.
І свій звичний рудий колір
На сірий ти змінила. Хіба ні?

Білка (махає рукою, показуючи, як вона засмучена):
Ех, я не задоволена цим кольором.
Скоріше б знову літо!

Заєць (заспокоює Білку):
Не варто сірий колір лаяти –
Тебе він захищатиме.

Білка:
Перед зимою у нас у всіх
Стало густіше і довше хутро.
Важка зимівля для тварин.
Нам буде з ним у лісі тепліше.

Заєць (показує злякано):
Дивись, йдуть Лисиця та Вовк.
Швидше ховайся під кущ!

Білка та Заєць ховаються за кучугуру.
Виходять Лисиця та Вовк.
Вовк (дивлячись на всі боки):
Я знаю, що зайці тут живуть.
Сліди вчора бачив я тут.

Лисиця (дивиться вгору):
І білки хвіст серед гілок
Майгнув... Дивись, дивись швидше!

Вовк:
Що таке?

Лисиця:
Здавалося,
Наче гілка захиталася.

Вовк(побачивши кучугуру, підходить до нього):
І мабуть, немає тут нікого.
Кучугур - більше нічого.

Лисиця(махнувши рукою):
Вітер гілку розгойдав,
Сніг на землю і впав.

Вовк:
Чи не знайти зараз їх тут.
Ходімо шукати в сусідній ліс.

Лисиця та Вовк йдуть.
Вилазять Білка та Заєць.

Білка(радісно):
Ура! Вони нас не знайшли!

Заєць:
А ти на свій лаявся колір.
Взимку краще за колір немає.

Білка(кружляє):
Як добре, що ми линяємо!
Ми цим життя собі рятуємо.

Заєць:
А важко жити нам байдуже!
Поїсти знайти нам нелегко!
Гризу кору з дерев я,
А вночі сниться мені трава.

Білка:
Косою, я взимку запасалася:
Сушила ягоди в дуплі.
Горіхи складені у мішку.

Заєць:
Вам білкам є, де корм зберігати,
А нам доводиться тинятися.
Сліди видно все на снігу.

Білка:
Ти, Зайчику, занадто не тужи,
А ти заплутуй сліди!
Заєць:
Буває іноді, до села бігаю у стоги.
Суху траву поглинати.
Але там собака велика рать.
А, якщо в садок загляну-
Кору від яблуні гладжу.
Садівник кутає стволи,
Щоб ми не їли кори.

Білка:
Так, Зайко, туго всім зимою

Разом:
Але, один одному допомагатимемо
Щоб краще час бавити.

Думаю, що тепер ви всі переконалися, що зима дуже важкий час для мешканців лісу. Але вони не сумують.
-На превеликий жаль, нам час залишати зимовий ліс.

Виходять Білка, Заєць, Вовк та Лисиця.
(Тримаються за руки.)

Ми були раді вам зараз. І будемо раді знову. Прийдіть до нашого чудового лісу, майбутньої зими!

Зима:Дякуємо вам за чудову прогулянку зимовим лісом.
Ну, а я в подяку принесла вам у своєму казковому скриньці - загадки, які ми зараз спробуємо відгадати. Слухайте уважно!

Загадки:
1.Покружілася зірочка
У повітрі трохи,
Села та розтанула
На моїй долоні.
(сніжинка)

2.Він чорною хмарою був спочатку,
Він білим пухом ліг на ліс,
Покрив усю землю ковдрою,
А навесні зовсім зник.
(Сніг)

3.Без рук малює,
Без зубів кусає.
(мороз)

4.Скажи морозцю ти «дякую»
За міст, схожий на скло.
Під ним взимку житимуть риби,
Під цим містком тепло.
(лід)

5.Не сніг, не лід,
А сріблом дерева прибере.
(іній)

6.Расте вона вниз головою,
Не влітку росте, а взимку.
Але сонце її припече-
Заплаче вона і помре.
(бурулька)
7.Пухлий, м'який і великий
Устань у нього однією ногою:
Він її проковтне швидко.
Він у сяйво променистим -
Світить сонце, боляче погляду.
Нам із розгону стрибнути треба.
У купу снігу, вантажно - хлоп.
Привіт, любий…
(кучугура)

8.Разом снігова куля скатали,
А потім другий ком узяли.
Ком на кому поставимо дружно
Голову скачати нам треба!
А ще знайдемо моркву
Для нього потрібна вправність.
Ком на кому, і зверху – кому!
Бути тобі…
(сніговиком)

Молодці!
Ведучий:- Ми з вами вже дуже багато говорили про зиму. З'ясували, що це чудова, казкова пора року.
-Саме тому, багато поетів писали вірші про зиму.
-Наприклад, усім відомий вірш А.С.Пушкіна «Зимовий ранок»:

…Вечор, ти пам'ятаєш, завірюха злилася,
На каламутному небі імла носилася;
Місяць, як бліда пляма,
Крізь хмари похмурі жовтіли,
І ти сумна сиділа –
А тепер ... подивись у вікно:
Під блакитними небесами
Чудовими килимами,
Блискаючи на сонці, сніг лежить;
Прозорий ліс один чорніє,
І ялина крізь іній зеленіє,
І річка під льодом блищить...

Які ще поети писали вірші про зиму? (Фет, Єсенін, Суріков, Маршак, Тютчев)
-Добре. Тож давайте ж подаруємо зимі кілька віршів!
-Отже, перший вірш
«Зима»

Не повік тобі, осінь,
Блищати павутиною.
Сніг сипле і сипле, як пух лебединий.
І білими стали поля та дерева.
І димом із труб салютує село.

Молодець! А зараз наступний вірш. (Пушкін)

…Охайний модного паркету
Блищить річка, льодом одягнена.
Хлопчаків радісний народ
Ковзанями звучно ріже лід;

На червоних лапках гусак важкий,
Задумавши пливти по лону вод,
Ступає дбайливо на лід,
Ковзає і падає; веселий
Миготить, в'ється перший сніг,
Зірками, падаючи на брег.

Молодець! А зараз наступний вірш.

«Білий пухнастий сніг» (Суріков)

Білий сніг пухнастий
У повітрі паморочиться
І на землю тихо
Падає, лягає.
І під ранок снігом
Поле забіліло,
Точно пеленою
Все його вдягнуло.

Темний ліс, що шапкою
Накрився чудовою
І заснув під нею
Міцно, непробудно.
Стали дні коротшими,
Сонце мало світить.
Ось прийшли морозці,
І зима настала.

Молодець! А зараз наступний вірш.

«Береза» (Єсенін)
Біла береза
Під моїм вікном
Накрилася снігом,
Точно сріблом.

На пухнастих гілках
Сніжною облямівкою
Розпустилися кисті
Біла бахрома.
І стоїть береза
У сонній тиші,
І горять сніжинки
У золотому вогні.

А зоря, ліниво
Обходячи навколо,
Обсипає гілки
Новим сріблом.

Молодець! Наступний вірш. (Єсенін)

Співає зима – аукає,
волохатий ліс заколисує
Стозвоном сосняку.
Навколо з тугою глибокою
Пливуть у далеку країну
Сивий хмари.
А по двору метелиця
Килимом шовковим стелиться.
- На цьому чудовому вірші ми завершуємо наш захід. Ну а всі вірші, які звучали у нас на святі, а також розповіді, ви можете знайти в книгах, які представлені у нас на виставці. А ми прощаємось із вами. До нових зустрічей!